Kontakt w Polsce: +48 574 631 004.

Firma MAIS jest przedsiębiorstwem hodowlano-nasiennym.

Tworzymy hybrydy kukurydzy, uprawiamy i produkujemy ich nasiona, a także promujemy je na rynkach nasiennictwa.

Nasza historia rozpoczęła się 26 lat temu z marzenia o stworzeniu najlepszej odmiany kukurydzy.

Polska

Właśnie w tym celu hodowca Wiktor Borysow założył firmę MAIS.

Marzenie o możliwiej najlepszej odmianie kukurydzy nadal inspiruje pracowników firmy do nowych odkryć, bowiem doskonałość kukurydzy nie zna granic.

Starania hodowców Mais Company mają na celu stworzenie odmian kukurydzy o wysokiej wydajności, niskiej wilgotności zbiorów, odporności na suszę i choroby.

Od 1992 roku firma rozwija własny bank genetyczny.

Na dzień dzisiejszy selekcjonerzy MAIS mają do dyspozycji tysiące własnych i licencjonowanych linii kukurydzy.

Cały materiał genetyczny, z którym pracuje firma MAIS, jest certyfikowany z wykorzystaniem nowoczesnych metod identyfikacji DNA.

MAIS posiada ponad 100 zarejestrowanych hybryd.

W tym rówież 17 odmian kukurydzy firmy MAIS zostało wpisanych do Rejestru Unii Europejskiej.

Odmiany kukurydzy firmy MAIS należą do różnych grup wczesności (od FAO 140 do FAO 500) i nadają się do uprawy we wszystkich strefach glebowych i klimatycznych.

Firma MAIS corocznie testuje swoje hybrydy w 16 lokalizacjach na Ukrainie, a także w kilku lokalizacjach we Francji, Hiszpanii, Polsce, Niemczech, Słowacji, Austrii, Rumunii i Stanach Zjednoczonych.

Tworząc odmianę, staramy się, aby jej nasiona były absolutnie nienaganne.

Do uprawy nasion używamy specjalnego sprzętu – maszyn do ogławiania wiech, kombajnów do zbioru nasion w kolbach, systemów nawadniania. Dalszy rozwój materiału siewnego odbywa się w nowoczesnych fabrykach nasion. Firma ma trzy takie zakłady. Wyposażone one są w sprzęt od europejskich i amerykańskich producentów.

Polska

Firma MAIS jest członkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Producentów Nasion (ASTA) i Międzynarodowego Stowarzyszenia Badania Nasion (ISTA). Jakość naszych produktów odpowiada międzynarodowym standardom.

Firma MAIS jest znaczącym graczem na rynku nasion Ukrainy i Białorusi. Bierzemy udział w najważniejszych wydarzeniach branżowych na Ukrainie i za granicą.

Obecnie pragniemy markę MAIS zaprezentować farmerom z Unii Europejskiej. Poszukujemy partnerów do promocji naszych produktów w Europie.

Więcej o charakterystyce naszych hybryd można dowiedzieć się na stronie dev.mais-seeds.com

Siejcie Dobro!