«Ось тільки не розповідайте мені про результати на демо-полігонах. Демо – це демо, а мені реальні цифри потрібні».

Таку фразу все частіше можна почути від фермерів. Воно й не дивно – демонстраційні полігони все активніше перетворюються в місце, де насіннєві компанії змагаються за кращу фінальну цифру. І для досягнення цієї мети готові на різного роду креатив.

– Якось у себе на полі, де висіяні демонстраційні ділянки з кукурудзою, я зловив на гарячому працівників однієї насіннєвий фірми, – каже Федір Григорович з Драбівського району, – бігали по полю з мішком добрив і розкидали їх там, де ростуть їхні гібриди.
Після цього випадку фермер принципово перестав брати насіння цього виробника. І хоч від демо у себе на полі не відмовився, підкреслює: все повинні бути в рівних умовах.
[сaption id=”attachment_8309″ align=”alignleft” width=”789″]Карта врожайності гібридів кукурудзи Компанії Маїс Габріди кукурудзи Компанії Маїс на демо-поле в Карлівці, Полтавська обл.[/caption] – Свої перші демонстраційні полігони ми почали сіяти ще 20 років тому. Можливо ми тоді були першими в Україні, хто почав показувати свій продукт безпосередньо на полі. Зараз ми щорічно закладаємо більше 70 демонстраційних полігонів по всій Україні. Але все одно результати на демо не сприймаємо як такі, якими можна керуватися при виборі гібридів, – каже Едуард Федоренко, начальник відділу маркетингу Компанії Маїс.

Однак відмовлятися від демонстраційних ділянок Компанія Маїс не збирається. Адже зараз це чудова комунікаційний майданчик, де можна зустрітися з місцевими фермерами, представити їм свій продукт, розповісти про його особливості в цій місцевості.

Демо поле гібридів Компанії Маїс в Польщі. 2018 р.
Демо поле гібридів Компанії Маїс в Польщі. 2018 р.

І не тільки в Україні – в жовтні Компанія Маїс вперше брала участь в Днях кукурудзи в Польщі. Там в демо-посівах були представлені гібриди відомих в Європі насіннєвих компаній. Гібрид Маїса ДМС 3111 показав найвищу врожайність з усіх представлених. У компанії, звичайно, задоволені цим результатом, але ставляться до нього стримано, як і до будь-якого результату з демо-полігону.

– Це свідчить тільки про одне: в цьому році, в цих умовах в цій локації саме цей гібрид показав такий результат. Це абсолютно не означає, що в наступному році буде те ж саме, – говорить генеральний директор Компанії Маїс Микола Федько. По-цьому в роботі з клієнтами ми використовуємо дані наукових досліджень. Для цього ми створили власну мережу екологічних випробувань гібридів кукурудзи. Для того, щоб допомогти фермерам орієнтуватися в тому, як гібриди показують себе в різних регіонах, Компанія Маїс вперше публікує інформацію цих випробувань. На інтерактивній карті ми позначаємо, які наші гібриди увійшли в п’ятірку кращих в кожній точці екологічних випробувань.
Мережа випробувань Компанії Маїс складається з 16 локацій у різних кліматичних зонах України. Їх особливістю є те, що кожен гібрид висівається тричі в різних ділянках поля. Завдяки таким повторностям мінімізується похибка через можливу різницю умов на поле.

Збирання кукурудзи селекційним комбайном Компанії Маїс
Збирання кукурудзи селекційним комбайном Компанії Маїс

– Ми можемо з упевненістю говорити, що подібної мережі наукових випробувань гібридів немає ні у кого з національних селекційних компаній в Україні. Це може дозволити собі тільки той, хто має відповідний набір інструментів – перш за все селекційну сівалку та селекційний комбайн. Зараз у нас дві таких сівалки і три селекційних комбайна. Застосування цієї техніки дає нам перевагу над конкурентами, адже ми з року в рік тестуємо гібриди за науковою методикою, порівнюємо їх з конкурентами і знаємо динаміку – які наші продукти вже втрачають актуальність, а які треба пропонувати фермеру для рекордних врожаїв. Згідно з цими даними міняємо і свій прайс. Ось, наприклад, в 2018 році наш гібрид кукурудзи ДМС 3015 був включений до Державного реєстру та ми вперше починаємо його продажу. Але завдяки тому, що Маїс вже три роки тестує його на екологічних випробуваннях, ми знаємо – ДМС 3015 рік у трійці наших найурожайніших гібридів. Тому з упевненістю можемо пропонувати його своїм клієнтам.