Головна » Новини МАЇС » Все починається з ідеї. Маїс розповів як створює гібриди кукурудзи

Все починається з ідеї. Маїс розповів як створює гібриди кукурудзи

Вже за 20 хвилин до завершення реєстрації, організатори розуміли, що гостей буде більше, ніж очікувалося і потрібно замовляти додатковий обід в ресторані.

Все починається з ідеї. Маїс розповів як створює гібриди кукурудзи
Компанія МАЇС провела День кукурудзи в Дніпропетровській області

Зазвичай на такі заходи приїжджає на 25-30% менше людей, ніж обіцяють – говорить директор з маркетингу Компанії Маїс, Гліб Коваленко. Незважаючи на те, що вчора ми дзвонили всім запрошеним, щоб точно знати кількість гостей – сьогодні ми приємно здивовані тим, що людей буде більше, ніж ми очікували. Ми вже вирішили питання з харчуванням – голодним ніхто не залишиться – запевняє Гліб Коваленко.

Можливо такий інтерес до Дня кукурудзи у аграріїв викликала тема свята: МАІС обіцяв розкрити секрет створення гібридів кукурудзи. І зробив це максимально доступно – гостям показали спеціальну селекційну техніку, зразки вихідного матеріалу для створення гібридів та навіть продемонстрували генетичний паспорт кукурудзи. А найголовніше, про що дізналися учасники – як народжуються насіння – від ідеї до палетування готової продукції.

Все починається з ідеї. Маїс розповів як створює гібриди кукурудзи
Знайомство з селекційної технікою було особливо цікавим для гостей заходу

– Компанія Маїс – унікальне підприємство, – каже Микола Федько, генеральний директор Компанії Маїс. Головна наша особливість в тому, що Маїс самостійно створює гібриди, самостійно виробляє власні насіння і контролює його реалізацію. Повний замкнутий цикл виробництва забезпечує контроль якості від селекції до потрапляння насіння в руки кінцевого споживача. Ми самостійно вирощуємо насіння наших гібридів, так як тільки таким чином можемо на 100% гарантувати справжність і відповідність нашого продукту стандартам якості. Навіть сучасний насіннєвий завод ми побудували, щоб наші насіння за зовнішніми ознаками було таким же бездоганним, як і з генетики.

Все починається з ідеї. Маїс розповів як створює гібриди кукурудзи
Микола Федько розповів про те, як селекціонери Компанії Маїс створюють гібриди кукурудзи

Урожайність гібридів кукурудзи щорічно збільшується: кожен новий гібрид – кращий за попередній. Ось, чому аграрію потрібно постійно стежити за новинками і оновлювати склад гібридів в виробничих посівах. Тому склад гібридів на демо-полігонах Компанії Маїс постійно оновлюється – старі замінюють новими.

Легко продавати насіння вже відомих і популярних гібридів. Це зручно в плані маркетингу. Але ми свідомо постійно робимо акценти на новинки, так як прагнемо, щоб наші клієнти отримували найкращі результати з новими гібридами, – говорить Гліб Коваленко. У цьому році на нашому демо-полігоні розміщено 24 гібрида кукурудзи. Серед них – 9 тих, які ми вперше пропонуємо своїм клієнтам. Це лінійка від ранньостиглих до пізніх гібридів: ДМС 1915 ДМ Унія, ДМ Стікер, ДМС 2715, ДМС 3015, ДМ Дует, ДМ Нейт, ДМ Санрайз, ДМ конфесій. Нові гібриди – це більш високі врожаї, менша вологість зерна і велика стійкість до стресових умов.
З Глібом Коваленко згоден і Андрій Грязнов, фермер з Донецької області. Він регулярно висівають новинки в своїх виробничих посівах.

Вперше я спробував насіння Компанії Маїс 7 років тому. З тих пір сію тільки його. Останні роки все частіше вибираю новинки. У цьому сезоні добре себе показують ДМ Вікторія, ДМС Супер і ДМС Гроно.


Те, що Компанія Маїс щорічно пропонує кращі гібриди – результат тривалої селекційної роботи. Микола Федько, генеральний директор Компанії Маїс, зазначає, що гібрид народжується з ідеї селекціонера. Реагуючи на потреби клієнтів, він представляє якої саме гібрид повинен створити, підбирає відповідний вихідний матеріал, експериментує, нарешті – відбирає кращі зразки з тисяч можливих варіантів і передає їх на державну реєстрацію. Цей процес займає від 7 до 10 років. Тому, щоб прискорювати вихід нових гібридів на ринок, необхідно застосовувати новітні селекційні рішення.

Щоб прискорити темпи і якість створення нових продуктів, Компанія Маїс застосовує інноваційні методи селекції: ДНК-технології, зимові розплідники в Індії і Чилі, а також постійно поповнює технічне оснащення, – зазначає Микола Федько. Компанія Маїс більше двадцяти п’яти років працює над поповненням власного генетичного банку. Коли наші селекціонери створюють гібриди, вони користуються вихідним матеріалом з усього світу. Таким же, як і, на приклад, наші партнери з Американської Асоціації виробників і продавців насіння ASTA. Тому я хочу підкреслити, що гібриди Компанії Маїс – це вже не продукт української селекції, а результат, який наші селекціонери отримують в результаті роботи з глобальною плазмою кукурудзи, – пояснює Микола Федько.

На Дні кукурудзи Компанія Маїс представила нову комерційну пропозицію і тим самим відкрила новий сезон. Як і було обіцяно в минулому році, Компанія Маїс розширила команду регіональних представників і створила колл-центр.Все починається з ідеї. Маїс розповів як створює гібриди кукурудзи

Приєднуйтесь і Ви до світу науки і селекції, вибираючи нові гібриди Компанії Маїс!