Головна » Новини МАЇС » Чверть століття серед лідерів селекціонерів кукурудзи – Компанія “Маїс”

Чверть століття серед лідерів селекціонерів кукурудзи – Компанія “Маїс”

З часу першого такого заходу в 1996 році відбулося багато змін і сьогодні бренд “Маїс” знають не лише в Україні, Росії, Білорусі, а й в Європі, в Індії, на Американському континенті.

Свій 22-й традиційний День поля провела Компанія “Маїс”.

Цього року гібриди компанії висіяні на 70 демо-полях в різних регіонах України і, крім того, триває тестування за кордоном. Ця програма розпочалася з Європи ще в 2004 році. Відтоді мережа випробувань за кордоном виросла у декілька разів, а 8 гібридів кукурудзи селекції Компанії “МАЇС” вже отримали реєстрацію в Європейському Союзі.

Гібриди кукурудзи Компанії “МАЇС” посіяні на полях в Польщі, Словаччині, Румунії, Швейцарії, Австрії, Італії і Іспанії, вже чотири роки пордукты власної генетики тестуються в кукурудзяному поясі США. У 2017 році наше насіння було висіяне в 41-му географічному пункті 8-ми штатів.

Чверть століття серед лідерів селекціонерів кукурудзи - Компанія "Маїс"

– В Америці тестують як наші новітні комерційні гібриди, так і експериментальні селекційні продукти, які найближчим часом можуть бути виведені на насіннєві ринки різних країн, – ділився з гостями голова правління підприємства Компанії Віктор Борисов. – Гібриди “Маїс” тестують разом з гібридами, які є стандартами для умов конкретного штату США. Високий методичний і технологічний рівень тестування дозволяє фіксувати генетичну мінливість продуктивності між гібридами кукурудзи з точністю до 1 ц/га.

Чверть століття серед лідерів селекціонерів кукурудзи - Компанія "Маїс"

За підсумками тестування в минулому році гібриди Компанії “Маїс” не тільки досягли показників врожайності стандартів, а й перевищили результати врожайності еталонних американських аналогів. Так, лідерами по врожайності були гібриди ДМС Тренд – 132,53 ц / га (Окс, Північна Дакота), ДМС 3411 – 134,7 ц / га (Уеллс, Міннесота), ДМС 3908 – 158,3 ц / га (Гарвард, Іллінойс). Експериментальний середньоранній гібрид показав результат 159,63 ц / га в пункті тестування Гарварда (Іллінойс). За даними Міністерства сільського господарства США протягом 2015 і 2016 років зафіксовано рекордні врожаї кукурудзи. Якщо 2015 середня врожайність склала 105,6 ц / га, то в 2016 зафіксований новий рекорд – 107,24 ц/га.

В цьому і полягає селекція: кожен новий гібрид повинен бути кращим, більш врожайним, на що і спрямовані зусилля фахівців нашої компанії. Але говорити, що в США зараз тестуються гібриди української селекції, дещо некоректно. Це гібриди селекції Компанії “Маїс”. Компанія створила власний генетичний банк, для якого вихідний матеріал отримували з різних офіційних джерел Америки і Європи. Тобто, це певною мірою світовий генетичний ресурс. Але, безумовно, з ним працюють наші, українські селекціонери.

– Я пишаюся тим, що наш український бренд створює генетичний продукт світового рівня, а Україну можуть прославляти не тільки співаки, – зазначив Віктор Миколайович.

 

Чверть століття серед лідерів селекціонерів кукурудзи - Компанія "Маїс"

Свого керівника доповнили виступами директор з розвитку проектів Юрій Пащенко, комерційний директор Микола Мельник. Розповіли фахівці компанії про нову цінову політику, про те, де і як можна придбати оригінальні насіння, щоб “не купитися” на підробки.

Але найцікавіше аграріїв чекало попереду – практичний огляд демонстраційних ділянок і збору кукурудзи сучасним селекційним комбайном, який відразу зважував зібране зерно і видавав результат врожайності кожного гібрида.

Процес носив змагальний характер, адже його учасником став кожен присутній на Дні поля – потрібно було точно вгадати найбільш врожайні сорти на поливі і в природних умовах. Переможця чекали солідні призи – планшети.

Результати виявилися наступними: на краплинному зрошенні кращий результат показав гібрид Орфей – 106,8 центнерів з гектара сухого зерна, на суші гібрид Актив – 49,9 ц / га, що при нинішньому посушливого літа можна вважати дивом.

На жаль, прогнози Синельниківський фермерів, присутніх на заході, не виправдалися, і вони залишилися без подарунків, але своїми враженнями від Дня поля поділилися.

 

Чверть століття серед лідерів селекціонерів кукурудзи - Компанія "Маїс"
фермеры Синельниковского района

Віктор Бібік, голова ТОВ “Гарант Агро”:

– Кілька років тому в нашому господарстві зважилися на експеримент і ми насіяли не один десяток гібридів кукурудзи різних фірм, як вітчизняних, так і світових. Вид рослин був строкатий і ми з фахівцями також билися об заклад на кращий, переважно іноземний. Але коли в поле заїхав комбайн, то врожайність мало чим відрізнялася. Зате ціна посівних насіння вітчизняного та зарубіжного виробництва була дуже різною. Так навіщо ж платити більше чужим, коли у нас поруч на Сінельніківщині є такі професійні селекціонери?

Юрій ЖУЛЕЙ, голова Б (Ф) Г “ЖУЛЕЙ”:

– Кукурудза свого часу втратила позиції в сівозмінах моїх колег. І причини цього перебували об’єктивні: в посушливий рік зерна мало, а у вологу виникали проблеми з-за високої вологості зерна. Зараз же в більшості господарств з’явилися потужні комбайни, здатні швидко збирати цю культуру, побудовані мехтокі, а то і елеватори, у деяких дійшли руки навіть до зрошенню. Тому, вважаю, що кукурудза буде повертатися на поля Сінельніківщіни. Тим більше, що вона є одним з методів боротьби з дзигою на соняшнику, що також важливо.

Андрій Усов, голова Б (Ф) Г “Анастасія”:

– Свого часу я працював на Синельниківській селекційно-дослідній станції і знаю, яка це кропітка і важка робота – вивести новий гібрид або сорт. І коли я почув сьогодні, що маісовцам вдалося за один рік отримати два врожаї, спочатку форми F-1 в Індії, потім доставити його літаком в Україну і з них отримати повноцінний урожай, то остаточно переконався – вітчизняна селекція жива. І флагмани її – сінельніківци.

Станіслав ТКАЧОВ, газета “Берег надій”