Головна » Новини МАЇС » Є питання: Потенціал врожайності гібридів кукурудзи

Є питання: Потенціал врожайності гібридів кукурудзи

Запитуйте – відповідаємо!

– Коли фермери обирають гібрид кукурудзи, то звертають увагу на такий показник, як потенціал врожайності. На скільки він важливий та досяжний в реальних умовах?

Є питання: Потенціал врожайності гібридів кукурудзи

– Коли ми говоримо про потенціал врожайності гібридів кукурудзи, слід розуміти, що реалізація цього потенціалу залежить від технології вирощування, – говорить Микола Федько, генеральний директор Компанії Маїс. Я поділяю усі гібриди кукурудзи на три типи, в залежності від того, як вони реагують на технологію вирощування.

Перший тип – інтенсивні – це ті гібриди, які здатні формувати максимальні врожаї при найкращих умовах. На приклад у 2019 році врожайність нашого гібрида ДМС Сектор сягала 177 ц/га. Але, якщо умови вирощування погіршуються – такі гібриди різко зменшують врожайність. І ті 177 центнерів, які сформував ДМС Сектор на Черкащині на зрошенні, ніколи не будуть досягнені на богарі Кіровоградщини. Тому «інтенсивники» слід обирати лише тоді, коли фермер буде застосовувати відповідні технології, з відповідним живленням та захистом від бур’янів і шкідників.

Другий тип – середньопластичні гібриди кукурудзи. Вони відчутно збільшують врожайність із покращенням умов, але, в той самий час добре витримують і їх погіршення. Такі гібриди не будуть бити рекорди, але завжди будуть у десятці кращих. Основна маса наших гібридів належить саме до цієї групи.

Третя група – гомеостатичні. Це гібриди зі стабільною врожайністю, на яку зміна умов, хоч в кращий, хоч в гірший бік, практично не впливає. До цієї групи належать гібриди з 90-х років. Компанія Маїс теж має такі гібриди, але ми вже відійшли від їх просування на ринок.

Отже, коли ми звертаємо увагу на потенціал врожайності, то маємо усвідомлювати і свою роль у формуванні цієї врожайності. Якщо обирати гібриди, покладаючись лише на цифру потенціалу врожайності, з цього нічого не вийде. Натомість при виборі гібрида я раджу звертати увагу на його вік. Новинки – кращі за попередників, не залежно від того, до якої з наведених мною вище груп вони відносяться. Тому моя порада тут проста – пробуйте нові гібриди та зважайте на технології вирощування кукурудзи.

Друзі, свої питання щодо кукурудзи, технологій її вирощування та діяльності Компанії Маїс можете надсилати за адресою marketing@mais-seeds.com або повідомленнями на вайбер номер Центру підтримки клієнтів – 067 230 40 98. За найцікавіші питання даруємо корисні брендовані подарунки від Компанії Маїс.