Головна » Новини МАЇС » Перевірити чи справжнє насіння

Перевірити чи справжнє насіння

В Україні – пік сезону закупівлі посівного матеріалу. Це також гаряча та врожайна пора для шахраїв, адже на тлі певного дефіциту насіння, злодії особливо активно пропонують фальсифікат.

На жаль сподіватися, що фермера від придбання підробок захистить поліція чи інші служби – марно.

То ж як не потрапити на гачок злодіїв, зберегти гроші і уберегтися від фальсифікату?

Якщо слідувати трьом простим правилам, то можна максимально вберегтися від неякісного посівного матеріалу. Для цього потрібно лише кілька хвилин часу і доступ до Інтернету.

Отже, легально в Україні можна продавати лише насіння тих сортів, які занесені до спеціального каталогу. Він називається Реєстр сортів рослин придатних до поширення в Україні.

Тому в першу чергу перевіряємо чи є сорт чи гібрид, насіння якого ви збираєтесь купувати, у цьому реєстрі.

1. Перевірте чи є гібрид у Реєстрі

За цим посиланням можна знайти і завантажити електронну версію Реєстра. Але він досить великий – на 2021 рік – більше 500 сторінок.

Тому значно зручніше користуватися спрощеною версією пошуку по Реєстру.

Достатньо обрати опцію  “пошук за назвою сорту” і вписати її у відповідне поле.

Якщо цікавої вам назви у реєстрі немає, то значить продавати його насіння в Україні не можна. В такому випадку ви купуєте кота у мішку, а не насіння.

Якщо ж гібрид у реєстрі є – то це ще нічого не говорить про справжність насіння.

Тому йдемо далі – треба перевірити чи хто його виробляв і чи мав на це право.

2. Перевірте чи є виробник насіння у Реєстрі

Виробництво насіння – галузь, у якій діють міжнародні правила і стандарти сертифікації. Кожна компанія, яка легально виробляє насіння в Україні, вноситься до спеціального Реєстру виробників насіння та садибного матеріалу. Він доступний на цьому сайті і теж регулярно оновлюється. У цьому реєстрі зазначена інформація про те, насіння яких гібридів має право виробляти відповідна компанія.

Якщо даних підприємства у реєстрі немає, то і в цьому випадку вам пропонують фальсифікат. Бо насіння не проходило жодної перевірки, а виробник в цьому випадку не несе жодної відповідальності якість того, що ви купите у його мішку.

Якщо ж виробник у реєстрі є, то це теж ще не значить, що насіння – справжне. Переходимо до наступного кроку. Тепер треба визначити чи той, хто продає насіння – продає насіння саме від вирорбника, а не підробку.

3. Перевірте чи продавець є офіційним дистрибутором виробника

Для цього слід зв’язатися з фірмою-виробником і поцікавитися – чи той продавець, який пропонує вам насіння, має дозвіл на його продаж.

На приклад, Компанія Маїс розміщує список офіційних дистрибуторів на спеціальній сторінці про своїх дистрибуторів. Окрім того перевірити чи співпрацює компанія з тим чи іншим магазином можна, зателефонувавши до Центру підтримки клієнтів – 0 800 30 22 15.