Механічний вплив на ґрунт сприяє створенню оптимальних умов для вирощування кукурудзи. Вона формує потужну кореневу систему, яка проникає глибоко в грунт і має сильне розгалуження вздовж коренів. Однак, основна маса коренів розташовується на глибині до 30 см. Тому кукурудза вимоглива до глибини розпушування грунту.

Оптимальна щільність ґрунту для кукурудзи – 1,1-1,3 грам на кубічний сантиметр. Навіть при збільшенні ущільнення до 1,35 г/см3 урожай зменшується на 20%, при ущільненні 1,6 г/см3, недоотримання врожаю можуть становити 40%.

Лущення розпушує верхній шар грунту. Це зменшує випаровування вологи. Після цього збільшується здатність грунту до поглинання води вчасно літніх опадів. Також ця процедура подрібнює рослинні залишки попередників і бур’янів, присипають грунтом насіння бур’янів і підрізає коріння.

Лущення стерні проводиться дисковими або лемішними лущильниками, дисковими боронами, фрезерними знаряддями, протиерозійними або дисковими культиваторами на глибину 8-10 та 12-14 см.

Поверхнева або безотвальная обробка на глибину 25-27 см або на глибину гумусового шару з грунтоуглубленіем.

Весняна допосівного обробка грунту

Вирівнювання (боронування) грунту вирівнювачем або важкими боронами під кутом 45-50 ° до напрямку основного обробітку.

Передпосівна культивація: (за умови засміченості корнепаростковімі бур’янами) – на глибину 8-10 см, II – на глибину загортання насіння (5-7 см).