Головна » Новини МАЇС » Війна змушує діяти швидше. Компанія Маїс запускає нову селекційну станцію в Тернопільській області

Війна змушує діяти швидше. Компанія Маїс запускає нову селекційну станцію в Тернопільській області

Станція працюватиме у м. Борщів на Тернопільщині, де розташований один з насіннєвих заводів Компанії Маїс.
Тут вже розпочався процес створення 💫нових гібридів козацької кукурудзи.
Війна змушує діяти швидше. Компанія Маїс запускає нову селекційну станцію в Тернопільській області
🔰«Наші спеціалісти схрестили наявний матеріал для цієї станції, відібрали кращі зразки зі свого генетичного банку й попри війну почали цей проєкт. На підготовлене поле на Тернопільщині ми вже висіяли перші зразки селекційного розсадника, які прибули з нашого зимового розсадника в Чилі», — розповідає Микола Федько, генеральний директор компанії «Маїс».
Цьогоріч станція запрацює не на повну потужність — не вдалося добудувати офіс і приміщення для відпочинку співробітників, як планувалося раніше. Також не вдалося завезти всю заплановану техніку.
🔰«Сівалка та комбайн зараз перебувають у Німеччині. Транспорт повністю проплачений, але стоїть питання ризиків. Тож чекаємо й приймаємо рішення, зважаючи на поточну ситуацію», — пояснюють у компанії «Маїс».
Для якісного старту планують використати всі наявні ресурси. Передусім, людські. Тому насамперед сформували штат станції: агрономи, помічники агрономів, селекціонери.
У компанії наголошують: відкриття селекційної станції має велике значення для всього українського агросектору.
Війна змушує діяти швидше. Компанія Маїс запускає нову селекційну станцію в Тернопільській області
🔰«Ми — приватна селекційна компанія, яка самотужки розвиває селекційну програму по кукурудзі. Над цим у нас працюють десятки науковців в трьох регіонах України. У наших лабораторіях сотні тисяч зразків, рекомбінантів, для збереження яких ми забезпечуємо найкращі умови (від кліматичних до логістичних і документаційних).
Mais Dnipro – єдина українська компанія, яка має зареєстровані гібриди кукурудзи в ЄС і зараз ми відкриваємо нову селекційну станцію у регіоні, більш наближеному до європейських кліматичних умов. Зважаючи на те, що це відбувається під час активних воєнних дій, для нас — це значна подія», — зазначає Микола Федько.