Головна » Новини МАЇС » Оригінальні, якісні, доступні гібриди кукурудзи

Оригінальні, якісні, доступні гібриди кукурудзи

Директор з розвитку проектів компанії «Маїс» Юрій Пащенко впевнений, що в наступному сезоні конкуренція на ринку посівного матеріалу тільки посилиться, адже вітчизняні компанії пропонують аграріям якісний і доступний товар і, відповідно, зможуть посилити свої позиції і збільшити частку ринку.

Юрій Михайлович, чи багато демонстраційних полігонів має компанія в Україні, де саме? Яка кількість і яких гібридів кукурудзи було висіяно на полігонах?

Пащенко ЮМ Компания Маис
Пащенко Ю.М., директор по развитию проектов Компании МАИС

В цьому році ми засіяли понад 50 полігонів в Україні. В основному це області, де переважають великі площі під кукурудзою: Черкаська, Полтавська, Дніпропетровська, Харківська, Вінницька. Тобто, регіони, де існує високий попит на насіння. Не оминули увагою і інші регіони – ми пропонуємо наші гібриди і в південних посушливих районах, і в північних, де багато вологи, і на заході, і на сході нашої країни. Благо, у нас є гібриди від ФАО 140 до ФАО 500, в залежності від побажань аграріїв і агрокліматичного розташування господарств підбираємо оптимальні гібриди. У перелік гібридів, висіяних на полігонах, включили 16 нових, які відрізняються високою продуктивністю і низьким вмістом вологи в зерні при збиранні. Це адаптовані гібриди, з високою стійкістю до спеки і посухи, для використання як на зерно, так і на силос, і навіть з підвищеним вмістом каротиноїдів в зерні.

Показали гібриди ті результати, на які розраховувала компанія? Можливо, є й несподівані для компанії результати?

Несподівані результати випробування, на мій погляд, можуть бути тільки у фірм- “одноденок”, у яких несподівано може «вистрілити» той чи інший гібрид. Для серйозної селекційної компанії результати завжди прогнозовані, адже цьому передує власний конкурсний відбір та аналітична робота селекціонерів. Безумовно, будь-який гібрид може виявитися в несприятливій погодної ситуації, особливо в критичних для нього умовах по споживанню вологи, і втратити в результаті частина врожаю. Щоб уникнути таких ситуацій, МАІС пропонує орієнтуватися на підбір адаптованих гібридів і висівати 3-4 гібрида різних груп стиглості. У цьому році на поле німецького аграрно-демонстраційного і навчального центру (Київська область) 12 наших нових гібридів (станом на 15 вересня), врожайність сухого зерна – на рівні 103-140 ц / га, а три з них – 127-140 ц / га, тоді як збиральна вологість зерна становила 15-18%.

Розкажіть про одне з гібридів, який вважаєте перспективним, потрібним на ринку України в майбутньому. Опишіть його основні характеристики. Для яких зон і яких категорій господарств можна його рекомендувати, чому?

День поля АДОЦ
День поля АДОЦ

Виділити тільки один гібрид буде несправедливо по відношенню до інших. Адже кожен з них володіє важливими господарсько-цінними ознаками і, до того ж, може по-різному поводитися в різних грунтово-кліматичних умовах. З універсальних, придатних для вирощування в усіх зонах, можна виділити ДМС Супер. Це середньоранній гібрид (ФАО 220) з добре розвиненою лістостеблевой масою, досить високорослий, може використовуватися для вирощування на зерно і силос. Тип дозрівання у нього – живий лист, і в той же час він інтенсивно знижує вологість зерна при дозріванні. Причому по роках він забезпечує стабільно високу врожайність. У нинішньому році в Лісостепу він сформував урожайність 127,3 ц / га, а в Степу – 90,7 ц / га.

Багато компаній мають виробничі потужності в Україні: як оцінюєте співвідношення між насінням, виробленими на локальному ринку і ввезеними в Україну? Ваше бачення і оцінки ринку насіння на 2017 рік?

Конкуренція на ринку насіння в 2017 році буде посилюватися. І це добре, тому що споживач зможе вибрати більш якісний товар при оптимальному співвідношенні ціна-якість. Чи виживе той, хто буде володіти оригінальним, якісним і доступним за ціною продуктом. Ми це сприймаємо позитивно, хоча і доводиться докладати зусилля. Що стосується співвідношення між імпортними та вітчизняними насінням, то питома вага локального продукту буде збільшуватися, вплив вітчизняних виробників – посилюватися, оскільки за ціною дешевше, крім того, потенціал місцевого матеріалу стає все вище.

C 1-жовтня припиняє роботу насіннєва інспекція. У зв’язку з цим, наскільки складно сертифікувати насіння в цьому році? Як будете проводити сертифікацію після 1 жовтня? Прохання озвучити ваше бачення контролю ринку посівного матеріалу.

Це відкрите питання. З одного боку, ми готові повністю відповідати за якість свого матеріалу і нести відповідальність у всіх інстанціях. З іншого боку, держава монопольно хоче контролювати цю сферу, але при цьому закриває насіннєву інспекцію. Хотілося б почути їхню позицію, причому гучно і доказово.

Чи є у компанії плани з експорту насіння? Якщо так, то на ринки яких країн орієнтуєтеся? Оцініть перспективи експорту українського насіння в цілому. Що заважає вітчизняним компаніям продавати насіння, наприклад, на ринки країн Європи? 

купить гибрид кукурузы ДМС2911
Гібрид кукурудзи ДМС 2911

Наша компанія вже зареєструвала 6 гібридів в Євросоюзі. Крім цього, понад 20 зареєстровані в Республіці Білорусь, з підприємствами якої у нас давні комерційні зв’язки – ми є одним з великих постачальників насіння гібридів кукурудзи F1.

Компанія «Маїс» – українська компанія, працює близько чверті століття, має хорошу репутацію на насіннєвому ринку, чому сприяла чесна позиція у взаєминах з партнерами. Ми вдосконалюємо свою роботу не тільки в селекційному аспекті, співпрацюючи з відомими науковими центрами Європи і Америки, але і нарощуємо виробничі потужності, удосконалюючи наявні заводи і створюючи нові, сучасні підприємства. Саме висока продуктивність гібридів кукурудзи і відмінну якість насіння дозволяють нам успішно працювати з постійними і новими клієнтами, серед яких – і великі агрохолдинги, і середні, і малі підприємства.

Про перспективи експорту насіння слід говорити з позиції українських селекційних і насіннєвих компаній і не ототожнювати або об’єднувати їх під загальним українським брендом. Кожна компанія повинна відповідати за генетичну чистоту своїх гібридів і якість насіння. А перспективи великі, їх тільки треба розумно використовувати і працювати.