Головна » Новини МАЇС » Гібриди кукурудзи з підвищеним вмістом протеїну

Гібриди кукурудзи з підвищеним вмістом протеїну

Компанія «Маїс» отримала свідоцтва про реєстрацію своїх нових гібридів в Білорусі. Свідоцтва керівнику Компанії Віктору Борисову вручив директор Держкомісії з сортовипробування Мінсільгосппроду Білорусі Володимир Бейн.

Віктор Борисов зазначив, високий рівень професіоналізму співробітників Держкомісії, зокрема щодо обов’язкової фіксації рівня вмісту протеїну в зерні гібридів кукурудзи. Гібрид кукурудзи ДМС2510 української Компанії «Маїс» за результатами сортовипробування в Республіці Білорусь показав кращий результат наявності в зерні сирого протеїну – 12,6%. Показники зафіксовані на дільницях ГСХУ «Кобринська СС» (Брестська область, Білорусь).

Гібриди Компанії МАЇС з підвищеним вмістом протеїну «Ми були приємно здивовані, що в Республіці Білорусь урожай зерна кукурудзи, починаючи з етапу офіційної реєстрації нових гібридів, досліджується за здатністю генотипів накопичувати в зерні сирої протеїн. Удвічі приємно побачити наш гібрид першим. Показники сирого протеїну в гібриді ДМС2510 на 20-25% вище, ніж у інших досліджуваних гібридів (від 9 до 10%)», – говорить голова правління Компанії «Маїс» Віктор Борисов.

За словами Борисова, в Україні інтерес до рівня вмісту протеїну в зерні кукурудзи фактично відсутня і навіть в інформаційному полі дана проблема не є пріоритетною, в порівнянні з показниками потенціалу врожаю зерна і його вологості при збиранні. На практиці особливу увагу щодо визначення рівня сирого протеїну, головним чином, спостерігається при закупівлі продовольчої пшениці.

У той же час, кількість сирого протеїну в зерні впливає на якість корму для тваринництва. Його зміст прямо пов’язане з поживну цінність корму і з економічною ефективністю годування тварин, а також з якістю м’яса і молока. Особливо важливо кількість цього компонента при приготуванні комбікормів для птахівництва.

Віктор Борисов високо оцінив рівень професіоналізму співробітників Держкомісії і зазначив, що сторони мають намір продовжувати співпрацю в частині забезпечення системи сортовипробування республіки насінням гібридів кукурудзи Компанії «Маїс» – Бестселер 287 МВ та Мрія МС, які є національними стандартами для різних груп стиглості та напрямів використання. Відповідно до офіційного звіту рівень врожайності зерна еталонного гібрида Бестселер 287 МВ на Кобринської сортостанції Брестської області зафіксовано на рівні 147 ц / га, а на Несвіжський сортостанції Мінської області – ще вище – 176 ц / га. Слід також зазначити, що гібрид Компанії «Маїс» ДМС Супер на Мозирської сортостанції Гомельської області при збиранні показав вологість зерна 18,7%. Для кліматичних умов Білорусі гібриди з такими генетичними особливостями матимуть особливу цінність при зерновому виробництві.

Фахівці Держкомісії окремо відзначили високий рівень якості насіння комерційних гібридів кукурудзи Компанії «Маїс» (показник однорідності, рівень гибридности), що імпортуються в Білорусь для посіву на зерно і силос.