Головна » Новини МАЇС » Компанія «Маїс» взяла участь у Дні Поля АДНЦ

Компанія «Маїс» взяла участь у Дні Поля АДНЦ

adnz

15 вересня 2016 року відбувся День Поля Німецько-українського аграрного демонстраційного наукового центру в селі Дослідницьке (Київська область) на базі УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого.
День поля АДНЦ – нова ідеологія показу техніки безпосередньо в полі з демонстрацією новітніх технологій, плюс демонстрація гібридів основних сільськогосподарських культур.

Більше 1000 гостей – аграрії, студенти вузів, наукові співробітники – з різних куточків України та Європи ознайомилися з гібридами різноманітних культур, з роботою в поле кращих зразків сучасної сільськогосподарської техніки провідних виробників, а також використанням новітніх технологій в польових умовах. Компанія «Маїс» представила лінійку своїх гібридів кукурудзи.

Про перший Дні Поля АДНЦ – Голова Компанії «Маїс» Віктор Борисов

Віктор Миколайович, як враження?

bvn1

Це вже справжній європейський формат, коли на одному полігоні сконцентровані продукти різних брендів, є можливість ознайомитися з технікою, обладнанням, на власні очі побачити особливості технологій.

Демонстрації на практиці не можна порівнювати ні з одним іншим носієм інформації. Написати або показати можна що завгодно, а от подивитися в натурі, мати можливість оцінити як фахівця, зрозуміти, з чим маєш справу – це дуже важливо.

День поля АДНЦ – ця вітрина для агрономів, вона дуже важлива для насіннєвих компаній. На відміну від демонстрації техніки, яку, в принципі, можна 12 місяців показувати, кукурудзу можна подивитися тільки в обмежений час. У нашій зоні або в зоні Лісостепу це буквально 1,5-2 місяці, коли рослина сформовано, видно як воно дозріває, можна оцінити вологість зерна, розрахувати потенціал врожайності, тобто зрозуміти, який урожай дасть рослина. На поле все можна побачити в реальному режимі часу. Це дуже важливий формат, що дозволяє уникнути багатьох помилок при підборі ресурсів.
Є інформація, що ваші фахівці визначали врожайність на цих ділянках … Чи є гібрид, який Вас здивував?

Великих сюрпризів немає і результати для нас цілком очікувані. Приємно, що лідером на полі в Київській області став наш новий гібрид ДМС 2911. Він показав врожайність 140 центнерів з гектара при вологості менше 17%.

Ще один гібрид – ДМС Гроно, середньоранній, потужний гібрид, який показав подібні результати, хоча має менше значення ФАО.

germany_09_2016_33

Зрозуміло, що такий елемент носить один з компонентів батьківських форм, який, я думаю, ми будемо активно використовувати в інших гібридах. Це буде наша базова лінія. Продовженням стане ціла серія таких гібридів.

Якщо в цілому резюмувати, то ми фактично виділили п’ять гібридів, які можемо збирати в цій зоні без досушування.
П’ять гібридів мають вологість зерна 16-17%. Через 7-10 днів вони будуть мати вологість 14%. Тобто, Компанія «Маїс» може пропонувати для кукурудзяного поясу 5 гібридів, які сформували врожайність понад 10 тонн сухого зерна.

З іншого боку, ми прекрасно розуміємо, що друга половина літа в Київській області була дуже спекотною й сухою, тому рослинам допомогли кліматичні умови.

Київська область – це регіон, де раніше ніхто і не мріяв отримувати сухе зерно. В даний час в центрі лісостепової зони, в центрі кукурудзяного пояса, ми отримуємо сухі гібриди. І це не тільки фактор кліматичний, це в тому числі і робота селекціонерів забезпечила такий дуже важливий результат.

З огляду на динаміку цін на енергоносії, можна прогнозувати, що гібриди з вологістю близькою до стандартної будуть витісняти інші. Тому всі зусилля в наших селекційних програмах будуть спрямовані на розширення лінійки таких гібридів.

adnz-p

Як часто будуть проходити Дні полів АДНЦ?

Наступний рік пройде під егідою DLG – структури, яка проводить День поля в Європі. Це основна європейська структура, яка фактично організовує великоформатні Дні полів.

Думаю, що День поля в наступному році буде цікавіше і DLG додасть позитиву і новаторства. Взагалі планується День поля два рази в рік – на початку літа, на початку осені.

Паралельно з Днем поля відбудеться польовий День для студентів. Це буде два в одному: навчання та польові навчання. Плюс протягом року вже в лекційній формі будуть програма, буде план, розповідатимуть студентам про наших продуктах.
Ще хочу відзначити один важливий момент, не пов’язаний з виробництвом і бізнесом. Тут, на цих полях, навчатимуться студенти. Це вони – наше майбутнє, молодь побачить все нове: поруч з новітніми європейськими зразками, технічними новинками можна буде бачити і досягнення в генетиці. Саме тут можна подивитися те, що виробляють в Україні, можна порівнювати. Я думаю, що на цих ділянках якраз можна переконатися, що межі в генетиці (в тій сфері, в якій ми працюємо) вони дуже умовні.
Багато учасників відзначили такий момент: якщо прибрати етикетки з назвами гібридів, то навряд чи хтось знайде, де чий гібрид посіяний. Упевнений, що в плані селекції і генетики ми йдемо щільно з європейськими компаніями рівня. Потенціал наших гібридів і якість насіння, вважаю, абсолютно конкурентними.

СВОЇ СЕРЕД СВОЇХ

Ведучий оригінатор гібридів кукурудзи і виробник насіння, Компанія «Маїс», лідер в сегменті української селекції, була гідно представлена ​​на Дні Поля.

adnz-1

АДНЦ – це двосторонній проект співпраці між Федеральним міністерством продовольства і сільського господарства Німеччини (BMEL), Міністерством аграрної

політики та продовольства України (МАПП) і Міністерством освіти і науки України (МОН).

Серед міжнародних економічних партнерів центру – українська насіннєва Компанія “Маїс” (Дніпро).

На Дні поля Компанія представила свої гібриди кукурудзи.

Про перші враження від українсько-німецького формату з журналом “АГРО ПЕРСПЕКТИВА” поділилися керівники компанії.

ФОРМАТ ЗАВТРАШНЬОГО ДНЯ
Комерційний директор Компанії «Маїс» Микола Мельник упевнений, що за Днями полів, під час яких представники сільськогосподарських підприємств можуть ознайомитися з основними ресурсами для польових робіт і новинками технологій, – майбутнє.

Микола Миколайович, які перші враження?

Думаю, що такі формати дуже корисні, в першу чергу, для аграріїв. Тут представлені постачальники різних ресурсів: посівного матеріалу, техніки, можна ознайомитися з IT-рішеннями для агросектору, в небі кружляють
дрони. На одному майданчику можна побачити, що нового пропонують аграріям з точки зору технологій.

Наскільки вдала дата?

Проект стартував навесні, це перший День поля, в наступному році будуть ще два.
Перший – День поля, на якому будуть продемонстровані озимі, ярі колосові та зернобобові культури, другий – День поля, коли будуть демонструватися пізні культури.

germany_09_2016_61Чи достатньо аграріїв приїхало?

Багато агрохолдингів приїхало.
Всі учасники та відвідувачі, з якими вже вдалося поспілкуватися, відзначають, що дуже вдало обрана локація – Біла Церква, Київська область. З більшості регіонів комфортно добиратися. Зручно приїхати і менеджерам з центральних офісів, та з Києва.
Для нас – це концентрація ресурсів і аграріїв в одній точці. Це новий формат. У 2017 році і далі організацію Дня поля буде координувати німецька компанія DLG, у якій формат відпрацьований до дрібниць.

ІНФОРМАТИВНО І ПОКАЗОВО
adnz-p Юрій Пащенко, директор з розвитку проектів Компанії «Маїс», вважає, що День поля АДНЦ можна назвати одним з найбільш інформативних в рамках 2016 року.

Юрій Михайлович, ніж формат українсько-німецького Дня поля відрізняється від інших заходів?

Перш за все – своєю наочністю. Інтересуемой предмет представлений в натуральному вигляді, безпосередньо на полі. Це не виставковий екземпляр, а природний стан рослин. І люди приїхали сюди c інтересом: дивляться, дивуються, їх вражає реальна картина. Наприклад, наша компанія не просто представляє гібриди, тут їх виростили, відвідувачі бачать «кукурудзу в натурі». Крім цього, ми зробили облік врожаю. Це фактична врожайність і вологість зерна, це не віртуальні дані з каталогу.

Облік виробляли на пробних ділянках, качани виламували, обмолачивали, визначали співвідношення між стрижнем і зерном, вологість зерна і так далі. Відвідувачі приходять і приємно вражені потенціалом гібридів. До 140 центнерів – врожайність, вологість зерна – від 15% до 17%. Практично готове кондиційне зерно.

Фотозвіт – за посиланням.