Головна » Новини МАЇС » Я узнаю його з тисячі. Як вибрати гібрид та не постаріти

Я узнаю його з тисячі. Як вибрати гібрид та не постаріти

Прибирання кукурудзи
Прибирання кукурудзи. Гібрид Компанії Маїс Візир

“Бункер покаже” – напевно, це найпоширеніша відповідь аграріїв на питання – який гібрид кукурудзи вибрати. З ним згоден і Едуард Крайній, фермер з Харківської області. Він щорічно виділяє декілька гектарів землі для випробувань гібридів кукурудзи. Зараз більшість площ Едуард засіває гібридом Сплав МС 290. Говорить, що він показує кращі результати в його регіоні.

Едуард Крайній. Фермер

– Є базовий гібрид, який я беру завжди. Але я експериментую – пробую новинки, те, що радять знайомі, порівнюю їх, шукаю той, який буде ще кращий.

Спробувати багато варіантів за один рік Едуард не може – не дозволяє посівна площа. Тому він об’єднується з друзями-фермерами – кожен берет на пробу 2-3 різні гібриди і восени у них є результати врожайності.

Така кооперація в питанні підбору цікава. Але і вона вимагає багато часу для пошуку, говорить Віктор Кравченко, селекціонер Компанії Маїс.

– Висіваючи на полі по 10 найменувань щорічно, фермерові знадобиться більше ста років, щоб перевірити у себе усі гібриди кукурудзи, які занесені в Державний реєстр сортів України. І це за умови, що я і мої колеги з селекційних компаній перестануть створювати і реєструвати нові – підкреслює Віктор Кравченко і дає зрозуміти, – цей процес не зупинити.

Віктор Кравченко. Селекціонер Компанії Маїс

В той же час селекціонер ділиться радою як прискорити процес – не треба випробовувати кожен гібрид. Досить вибирати ті, які були зареєстровані нещодавно. Адже їх реєструють тільки у тому випадку, якщо врожайність або інші господарські характеристики перевищують показники вже зареєстрованих гібридів. Фактично немає сенсу випробовувати ті гібриди, яким більше 10 років, – вони вже просто не можуть конкурувати з новими. Хочете кращих результатів – беріть новинки.

Ще в 2000 році середня врожайність кукурудзи в Україні складала 30 центнер з гектара. Український фермер про такий показник вже не хоче навіть думати – зараз середня врожайність більш ніж в 2 рази вище і продовжує збільшуватися. Цьому сприяє як загальне поліпшення технологій вирощування, так і широке використання нових гібридів кукурудзи.

Кожен фермер трохи селекціонер. Фермер – вибирає краще з того, що представлено на ринку, а селекціонер – створює і формує той асортимент, з якого фермер вибирає.

На площі в 1 гектар селекціонер висіває до 1000 ділянок експериментальних гібридів. Якщо площа селекційного розплідника складає 50 гектарів, ученим Маїсу треба проаналізувати показники 60 тисячах ділянок.

– Зазвичай в подальшу роботу ми використовуємо біля 5т випробовуваних гібридів – говорить Сергій Шевченко, селекціонер Компанії Маїс. Щоб прийняти рішення – працювати далі з гібридом або ні, ми повинні оцінити близько 20 параметрів. Звичайно ж врожайність матиме первинне значення. Але також важливі рівень прибиральної вологості, щільність обгортки, кут кріплення качана і ще два десятки специфічних параметрів, на які звичайний споживач не зверне уваги.

Гібрид, який показав добрі результати на селекційному розпліднику Компанії Маїс, далі випробовується в контрольних локаціях в різних регіонах України – від Степу до Полісся. Якщо він підтверджує очікування селекціонера – його виводять на ринок.

Створення гібриду – це творчий і безперервний процес. Отримуючи патент на новий гібрид кукурудзи, селекціонер знає, що він вже випробовує ще кращий.

Селекціонери говорять, що вони бачать той сорт, з яким він працюватимуть далі. З тисяч варіантів він вибере один. Той, який подадет на державні випробування для внесення в Реєстр сортів. І можливо саме його насіння через декілька років сіятиме Едуард Крайній на більшій частині своїх полів.


Новинки, які Компанія Маїс пропонує в новому сезоні:

  • ДМ Унія,
  • ДМС 1915,
  • ДМ Дует,
  • ДМ Стікер,
  • ДМ Конфес,
  • ДМС 2715,
  • ДМС 3015.

Ці і інші гібриди Компанії Маїс представлені на демонстраційних полігонах в усіх регіонах України. Наші регіональні менеджери проконсультують Вас з питання підбору і повідомлять де знаходиться найближче до Вас демо-поле.

Дзвоніть: Телефон центрального офісу Компанії Маїс  0 800 30 22 15.

Василь Сойченко (Кіровоградська, Черкаська і Вінницька області)телефон: 066 273 01 35.

Юрій Плеханов (Полтавська, Харківська і Сумська області)телефон: 066 273 01 04.

Роман Барчан (Дніпропетровська, Донецька і Луганська області), телефон 050 359 82 72.