Головна » Новини МАЇС » Гібриди кукурудзи Компанії Маїс на полях України, Європи та Америки

Гібриди кукурудзи Компанії Маїс на полях України, Європи та Америки

Компанія «Маїс» почала маркування своїх гібридів кукурудзи на демонстраційних полях. В цьому році гібриди Компанії висіяні на 70-ти демо-полігонах в різних регіонах України. Також триває тестування за кордоном. Ця програма почалася в Європі ще в 2004 році. З тих пір мережа зарубіжних випробувань виросла в кілька разів, а 8 гібридів кукурудзи селекції Компанії «Маїс» отримали реєстрацію в Європейському Союзі.

  • В цьому році гібриди кукурудзи Компанії «Маїс» посіяні на полях в Польщі, Словаччині, Румунії, Швейцарії, Австрії, Італії та Іспанії, – говорить Голова Компанії «Маїс», Віктор Борисов. Особливе значення для нас має тестування в Сполучених Штатах Америки. Ми вже чотири роки тестуємо рослини власної генетики в кукурудзяному поясі США. У 2017 році насіння були висіяні в 41-м географічному пункті 8-ми штатів: Міннесота, Іллінойс, Айова, Північна Дакота, Південна Дакота, Індіана, Небраска, Міссурі.
  • – В Америці тестують як наші новітні комерційні гібриди, так і експериментальні селекційні продукти, які найближчим часом можуть бути виведені на насіннєві ринки різних країн, – каже Віктор Борисов. Гібриди «Маїса» тестують разом з тими гібридами, які є стандартами для умов конкретного штату США. Високий методичний і технологічний рівень тестування дозволяє фіксувати генетичну мінливість продуктивності між сортами з точністю до 1 ц/га.

За підсумками тестування в минулому році рослини нашої компанії не тільки досягли показників врожайності стандартів, а й перевищили результати еталонних американських гібридів. Так лідерами по врожайності стали гібриди кукурудзи ДМС Тренд -132,53 ц / га (Окс, Північна Дакота), ДМС 3411 – 134,7 (Уеллс, Міннесота) і ДМС 3908 – 158,3 ц / га (Гарвард, Іллінойс). Експериментальний середньоранній гібрид Компанії “Маїс” показав результат 159,63 ц / га в пункті тестування Гарварда (Іллінойс).
За даними Міністерства сільського господарства США протягом 2015 і 2016 років зафіксовано рекордні врожаї кукурудзи. Якщо в 2015 р середня врожайність склала 105,6 ц / га, то в 2016 зафіксований новий рекорд – 107,24 ц/га.

 

  • – В цьому і полягає селекція – кожен новий гібрид повинен бути кращим, більш врожайним. На це і спрямовані зусилля наших фахівців і для цього ми використовуємо всі можливі ресурси. Але, говорити, що в США зараз тестуються гібриди української селекції дещо некоректно. Це гібриди селекції Компанії «Маїс». Ми створили власний генетичний банк, для якого вихідний матеріал отримали з різних офіційних джерел Америки і Європи. Тобто це певною мірою світовий генетичний ресурс. Але, безумовно, з ним працюють наші, українські селекціонери. І я пишаюся тим, що наш український бренд створює генетичний продукт світового рівня, – говорить Голова Компанії «Маїс», Віктор Борисов.