Головна » Новини МАЇС » Про нові гібриди та проблеми галузі. Бліц-інтерв’ю М.Федько

Про нові гібриди та проблеми галузі. Бліц-інтерв’ю М.Федько

Чому аграріям слід вирощувати нові гібриди кукурудзи і про проблеми галузі журналістам LANDLORD розповів генеральний директор Компанії Маїс (м Дніпро) Микола Федько.

Публікуємо частину бліц-інтерв’ю. Повну версію читайте на сайті LANDLORD.

Про нові гібриди та проблеми галузі. Бліц-інтерв'ю М.Федько
Микола Федько (праворуч), генеральний директор Компанії Маїс. Зернові технології 2018

Микола, яку продукцію уявляєте на цій виставці? Ви привезли щось нове для своєї аудиторії або показуєте хіти продажів?

Компанія «Маїс» – селекційне підприємство. Наше основний стратегічний напрямок – селекція і виробництво насіння гібридів кукурудзи. Ми щорічно реєструємо нові продукти. Звичайно, на лютневу виставку завжди привозимо новинки, які з’являються в портфоліо нашої компанії. В цьому році ми з гордістю представляємо чотири гібрида: ДМС Тренд, ДМС Лорд, ДМС Гранд та Мрія МС, зареєстрованих в 2017 році і які вже активно продаються. Ми з гордістю можемо говорити і про наших флагманів: ДМС Гроно Візир, ДМС 3111, ДМ Вікторія, Вілія, які стали хітами продажів.

Виробники кажуть, що пробувати щось нове більшість фермерів не хочуть, бояться. Більшість використовують перевірені продукти і тільки невеликий відсоток аграріїв готові спробувати щось новеньке.

Такі ситуації трапляються. Ми не відмовляємо клієнта від покупки перевіреного їм гібрида, але радимо посіяти на якійсь частині полів нові продукти. Відомо, що з кожним роком середня врожайність гібридів кукурудзи зростає на 1 ц/га. Тому новий гібрид, який ми пропонуємо, поряд з гібридом, який на ринку вже 5-6 років, буде в середньому завжди найкращим. Ми говоримо: «З новим продуктом Ви виграєте. Візьміть 10-15% новинок, спробуйте, оцініть, а потім зробите висновки ».

Є аудиторія, яка Вам вірить, купує і використовує продукцію? </ Strong>

Звісно. Ми пишаємося тим, що абсолютна більшість наших клієнтів – це наші постійні партнери. Вони нам довіряють. Ми працюємо для них. Якщо клієнт хоч раз придбав нашу продукцію, то він, звичайно, і далі залишається з нами.

Чи є у Вас тестові посіви, на які можна привезти Вашого клієнта і показати йому Ваш продукт?

В рамках нашої селекційної програми ми щорічно відчуваємо близько 15-16 тисяч нових тестових комбінацій гібридів. Однак не всі вони доходять до виробника, а тільки кращі. Тобто ми вибираємо з них щорічно 3-4 гібрида, які передаємо на реєстрацію. У нас багато пунктів випробування в Україні і ми весь цикл робіт робимо самостійно. Наша селекційна техніка їздить від пункту до пункту, щоб посіяти гібриди. А потім селекційний комбайн збирає їх урожай і фіксує всі показники по кожному гібриду. Ці ділянки знаходяться по всій території України і за кордоном. У нас велика програма випробувань в Європі, США, Білорусі. В цьому році ми плануємо співпрацювати з Казахстаном.

Є продажу за межами України?

У Білорусі є великі продажі. В Євросоюзі зареєстровано 15 наших гібридів. Зараз у Компанії є замовлення з Евросоюзана на наші насіння, але, на жаль, існують обмеження: Євросоюз не приймає українські сертифікати. Ми очікуємо політичного рішення від Єврокомісії, яке б зняло це обмеження і дозволило експортувати насіння з України в ЄС. Адже Україна вже пройшла всі формальні етапи сертифікації.

А скільки Ви чекаєте це рішення?

Ми чекаємо рішення вже давно. Були оптимістичні прогнози щодо початку року. Але, наскільки ми знаємо, змін ще не відбулося. Тому, на жаль, ті контракти, які були заплановані, не будуть реалізовані. Але ми продовжуємо працювати на перспективу.

На ринку йде війна з фальсифікаторами насіння. Як ви ведете таку боротьбу? Ваші дії?

Так. Це дуже велика проблема для України. Ми постійно відстежуємо ринок, намагаємося все контролювати.

Як Ви виявляєте фальсифікат?

В основному в інтернеті, по «сарафанне радіо». У Компанії Маїс закритий цикл виробництва – від науки до продажів. У нас жоден елемент виробництва насіння не виходить за межі контролю компанії, тому ми можемо гарантувати нашому клієнтові (якщо це наш мішок, наша етикетка, упаковано у нас), що це наш продукт і він відповідає всім стандартам і вимогам. Тому, щоб уберегтися від фальсифікату слід купувати насіння у виробника і у сертифікованих дилерів.

Як Ваша компанія планує в наступному році збільшувати свою частку на ринку?

Ми проводимо багато публічних заходів, багато працюємо зі ЗМІ, шукаємо партнерів для спільних проектів. В цьому році ми активізувалися в пошуку партнерів по дистрибуції і змінили підходи до цього питання.

А як змінили?

Ми поліпшили умови для дистриб’юторів, стали більш активними в просуванні нашого продукту, намагаємося донести інформацію про переваги компанії. Ми прагнемо зацікавити своєю генетикою, саме генетикою, адже компанія на ринку 25 років, а історія селекційної програми – 23 роки. Ми прискорюємося з кожним роком. Якість нашої роботи щорічно поліпшується. Компанія Маїс з 1999 року член Американської асоціації виробників насіння (ASTA) . Ми користуємося локальним доступом до генетичних ресурсів Америки. Компанія постійно тестує свій експериментальний матеріал на американських базах. Ми проводимо генетичний контроль нашого геному в американських біотехнологічних лабораторіях. Компанія Маїс постійно відстежує рівень своєї селекції в порівнянні з іноземними конкурентами. Ми з гордістю говоримо, що наш продукт і якість насіння конкурують з іноземними виробниками.

Чи очікуєте Ви сюрпризів на ринку в 2018 році?

У бізнесі сюрпризи – це не завжди добре. Я сподіваюся, що ми будемо мати позитивну динаміку. Поки у нас є шанс до оптимізму.