Компанія Маїс самостійно виробляє насіння своїх гібридів.

Відповідно, ми гарантуємо відповідність нашого насіння усім вимогам якості як державного так і міжнародного стандартів.

Як ми досягаємо високих показників якості насіння кукурудзи?

У цьому розділі ми розкажемо про це.

Виробництво насіння можна розділити на два великі етапи: польовий та виробничий.

В ході польового етапу ми отримуємо насіннєву сировину – те, з чого потім на заводах отримуємо насіння.

Перший етап дуже важливий, адже, якщо насіння у полі буде поганої якості, то жоден завод не зможе це компенсувати жодними технологічними операціями.

Тому ми відповідально ставимося до посіву насіннєвих ділянок.

 

Концентрація найдосвідченіших фахівців у сфері вирощування та доробки кукурудзи на насіння забезпечила лідируючу позицію Компанії Маїс за обсягами виробництва і рівнем якості власної продукції. Постійно розробляються і впроваджуються оригінальні технічні рішення, які є фірмовими ноу-хау. Об’єднання світових досягнень у виробництві насіння з власними розробками забезпечують якість на рівні світових стандартів для насіння Компанії Маїс. Виробничі потужності підприємства складаються з трьох насіннєвих заводів, розміщених в центральному та західному регіонах України. Насіннєві заводи оснащені сучасним обладнанням європейських і американських виробників (Westrup, Petkus).
12 червня 2015 року Компанія МАІС запровадила в експлуатацію новий інноваційний насіннєвий завод в селі Зайцеве (Синельниківський район, Дніпропетровська область)

zavod

«Мрії дійсно збуваються. Думки матеріалізуються. Завжди потрібно вірити в це і рухатися в одному напрямку. Важливо спочатку мати правильний стратегічний орієнтир і рухатися цим курсом», – сказав голова правління Компанії Маїс Віктор Борисов.

При цьому Борисов звернув увагу, що, незважаючи на активне будівництво насіннєвих заводів в Україні в останні роки, це перший проект вітчизняної насіннєвої компанії.

«Сортове насіння – це наукомісткий продукт і вартість інтелектуальної частини в його повної вартості знаходиться на рівні 80%. Отримані дивіденди іноземні компанії реінвестують в розвиток наукових досліджень в інших країнах. Ми ж інвестуємо всю дельту в національну економіку», – говорить голова правління Компанії Маїс Віктор Борисов.

Інвестиції в будівництво склали більше 100 мільйонів гривень, в тому числі третина суми надана німецьким банком BHF під гарантії ЄБРР.

Проектна потужність заводу складає від 500 тисяч до 1 млн. Посівних одиниць в залежності від режиму роботи підприємства, що відповідає 10-20% потреби ринку України.
Завод побудований за проектом датської компанії Westrup. Також на заводі використовуються машини для обробки насіння німецької компанії Willy Niklas, система фасування і упаковки продукції італійської компанії MF Tecno s.r.l.
Слід зазначити, що в проекті закладено гнучке технологічна система. Завод може працювати в стандартному повному технологічному циклі, а також може виконувати три різних технологічних операції одночасно з трьома гібридами.

«Щорічно ми прагнемо вдосконалювати технологічний процес підготовки насіння до сівби, для чого оновлюємо і модернізуємо обладнання. В цьому році побудували і вводимо в експлуатацію суперсучасний насіннєвий завод з новітнім європейським обладнанням», – говорить комерційний директор Компанії «Маїс» Микола Мельник.

У планах МАІС будівництво ще двох насінних заводів в різних регіонах України.
В даний час компанія продає насіння на ринки сусідніх країн Східної Європи і має намір розвивати експортні програми.
Пріоритетним завданням є цілеспрямоване освоєння нових перспективних насіннєвих ринків для просування конкурентних селекційних розробок. Цьому покликані сприяти нові насіннєві заводи як інтегрована складова стратегічних планів розвитку.

Компанія «Маїс» має власну ліцензовану лабораторію якості насіннєвого продукту, учасник Міжнародної асоціації тестування насіння (ISTA), Американської асоціації виробників насіння (ASTA).